Neljapäev, 11. veebruar 2021

Turvalise interneti päev

 Igal aastal veebruarikuu teisel teisipäeval tähistatakse üle maailma turvalise interneti päeva. Eelmisel, 2020. a osales üle 170 riigi püüdlemaks koos parema ja ohutuma interneti kasutamise poole, eriti laste ja noorte seas.

Sellel aastal oli turvalise interneti päev 9. veebruaril. Meie Olustvere Põhikoolis pühendasime eelnimetatule terve nädala. Fookuses oli peamiselt küberkiusamise temaatika ning sotsiaalmeediakanalite võimaluste, privaatsussätete ning nende kohta teadlikkuse tõstmine. 
 
Kooli seintele oli tutvumiseks pandud erinevate sotsiaalmeediakanalite kohta käiv info. Värvimiseks ja sealjuures ka tutvumiseks ning meelde jätmiseks olid seintel plakatid olulisemate interneti kasutamise reeglitega.  QR-koodide kaudu sai tutvuda kampaania "Suurim julgus" lühivideotega. 1. klass täiendas seinu ka vahvate plakatitega.

Näitasime vahetundides infoTV-s kiirloenguid küberkiusamisest ning vihakõnest, millest rääkisid Getter Jaani, Victoria Villig, veebikonstaabel ning David Vseviov.
 
I kooliaste (1.-3. klass) osales turvalise interneti 45-minutilises tunnis, kus arutleti kümne kõige olulisema reegli üle, mida tuleb arvestada veebimaailmas. Aineõpetajad lõimisid turvalisemat internetikasutamist ka tundides. 

Kõikidele kooliastmetele korraldati Kahoot viktoriin ammutatud teabe ning lõbusama poole pealt erinevate logode tundmise kohta. Kõik olid tublid ja mis eriti oluline - VÄGA TEADLIKUD! Kõige kiiremad vastajad olid Rosanna ja Robert (I kooliaste), Steven ja Lisandra (II kooliaste) ning Mihkel (III kooliaste). 

Järgmine turvalise interneti päev juba 8. veebruaril 2022. aastal 🙂


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar