laupäev, 27. november 2021

Traditsioonid elagu! 🧦🧦🧦🧦

26.11 hommik üllatas meid mõnusa lumesajuga. Maa oli valge ja koolipere seadis juba hommikul sammud Olustvere seltsimaja poole, et maha pidada villaste sokkide pidu.

Selle peo juurde kuulub alati ühine tee joomine pika laua taga, suupisted, muusika ja viktoriin. Esinemisreas astus üles Robert, kes saavutas maakondlikul ettelugemispäeval 1. koha. Saime meiegi kuulata seda krutskeid täis jutustust. 3. klassi kandleansambel sai lavakogemuse ja mudilaskoor sai ette laulda oma laulud, mida kadri- ja mardiajal lauldakse. 

Üllatajateks olid kooli vilistlased Kadri&Co, kes luupisid meeleoluks muuhulgas isegi kooli laulu oma etteaste sisse. 

Seekordseks näituse teemaks oli omavalmistud ja kaunistatud küpsis. Väljapanek oli toredaid üllatusi täis. Tore oli see, et küpsisemeistrid olid lahked oma toodangut maitsmiseks pakkuma. Kõik said kiidusõnu kuulda! Populaarsemad olid kaeraküpsised ja neid oli rikkalikult kaunistatud, üks suur küpsis, mille 6. kl esindus välja pani, oli kaunistatud sõnaga KiVa. Mõeldes, et üksteise hoidmine, sõbralikkus, märkamine, abistamine ja heade soovide soovimine aitab ära hoida kiusamist, alustasime KIVA salli heegeldamist, millest saavad kõik õpilased, õpetajad ja ka vanemad osa võtta ja kõik head mõtted sinna salli sisse heegeldada.  

Saal oli tantsijaid täis, kui kõlasid ammused tuttavad viisid rukkilõikusest ja sammumisest ikka sissepoole ja väljapoole. Traditsiooniline pilt tehakse siis, kui kõik see mees istub põrandal ja paneb jalad keskele kokku. Nii oli ka sellel korral, sest selline tore pilt saab tulla ainult meie peol, kuna kõigil on jalas villased sokid.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar