esmaspäev, 12. juuni 2023

1. - 4. klass Tartu loodusmajas

1.- 4. klassi õpilased õppisid esmaspäeval Tartu loodusmajas. 

1.- 2.kl tutvus putuka ja liblika maailmaga. Röövikud on põneva välimusega ja hirmuäratavad. Koostasime putukate arengu etapid mulaażidega. Uurisime eriliste prillidega elu läbi putukate silmade. Julgemad lasid putuka ka käele jalutama.

3.-4. klass osales õppeprogrammis "Lemmikloomad". Õppisime tundma erinevaid lemmikloomi ning arutlesime selle üle,  millega peab arvestama, kui inimene endale koju lemmiklooma võtab. Meid saatis väikesel retkel lemmikloomade maailma juhendaja lemmik Donna (vene spanjel), kes sai tana küll väga palju paisid. 

Loodusmaja lemmikutele korjasime pargist võilille-, ristiku-, naadi-- ja raudrohulehti, harilikku hiirekörva. Hiljem võisime maiuspalad loomadele jagada. Loodusmajas nägime kilpkonni, erinevaid eksootilisi linde ja putukaid, armsaid närilisi, konna ja paari küülikut. Julgemad said kätte vötta raagritsika vöi madagaskari prussaka. Pai vöis teha küülikutele, meriseale ja kuldhamstrile. Kui juhendaja uuris, millised loomad eriti meelde jäid, siis enamikule meenus veekilpkonn,  raagritsikas ning loomulikult Donna. 

Oli väga põnev ja meeleolukas käik.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar