reede, 15. märts 2024

Emakeelepäev

Üle-eestilise emakeelepäeva tähistamist alustasime sel aastal juba päev varem ühise lugemistunniga, kus kogu kool pühendas 1. tunni enda raamatu lugemisele. Seejärel laulsid 4. klassi õpilased ja tervitasid kõiki mitmete erinevate maade keeles. Õpetaja Anu Kivi tutvustas meile Kristjan Jaak Petersoni elulugu ja tema tähtsust meie emakeele kujunemisel ning vanema astme õpilased lugesid luuletusi. 

Pärast lühiloengut suundusid 6.-9. klass keelejooksule, mille käigus tuli nii meie enda majas kui ka teenindus- ja maamajanduskooli poolel leida luulevormis antud vihjete põhjal üles kontrollpunktid ning nuputada seal toredaid keeleülesandeid. 1.-4. klass suundus aga ühisele mälumängule, kus nuputamist jagus lõunani.

14. märtsil said õpilased vahetundide ajal vaadata Eesti Keele Instituudi poolt loodud toredaid lühivideosid meie keele muutumisest sadade aastate jooksul ja meie perekonnanimede ja sõnade tekkimise jms muutumise lugusid. Iga klassi uksele oli pandud neljateistkümnes käändes sõna „EMAKEEL“ ning igas käändes algava sõnaga tuli lause lõpetada. Lisaks said õpilased nuputada sõnakonkursi SÕNAUS raames pakutud uudissõnade tähendusi. Tegime ka e-etteütlust ning 8.-9. klasside õpilased said võimaluse osaleda kohtumisel ajakirjanik Madis Jürgeniga.

Paneme siis nii lõppu:  Kuulutasime välja ka jubelugude jutukonkursi "Õudselt ohtlik Olustvere" parimad. Konkursi võitis 6. klassi õpilane Sandra Lõoke. Tunnustati ka 5. klassi tüdrukute Lisandra Indre ja Rosanna Tilga ühistööd ning sama klassi õpilast Ryan Riisenbergi.Lugemistunni videot näeb siit: https://youtu.be/n5dCsctQroU?feature=shared

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar